• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 179976
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۰

   شفافیت از ارکان دموکراسی و موضوعی دوسویه است

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: شفافیت از ارکان دموکراسی و موضوعی دوسویه است.
   شفافیت از ارکان دموکراسی و موضوعی دوسویه است

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی به نفل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریال آل شیخ در جلسه نقد و نظر پیرامون شفافیت اطلاعات در شهرداری مشهد که به دعوت سمن های دانشجویی و تخصصی در دانشگاه فردوسی برگزار گردید، اظهار داشت: سامانه فاش کامل ترین نمونه اجرا شده در کشور است اما نقص ها و کاستی های اجرایی در آن وجود دارد که باید در پی برطرف کردن آن باشیم. پیشنهاد بارگزاری صورت جلسات، متن قرارداد و پیوست های مناقصات را در سامانه فاش اجرایی می کنیم.
   آل شیخ با اشاره به اینکه مناقصه ها به محض برگزاری در سایت بارگزاری می شود، ادامه داد: پیشنهاد الکترونیکی شدن مناقصات را ارائه دادیم که به دلیل عدم امکان نظارت الکترونیکی نهادهای نظارتی، تاکنون عملی نشده است؛ همچنین ابهامات موجود در بودجه، به روایت ما از بودجه بر می گردد و این نقص ماست که نتوانستیم بودجه را به زبان ساده بیان کنیم. چرا که سرفصل های بودجه براساس ضابطه وزارت کشور است و امکان ارائه جزیی تر آن وجود ندارد..
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد تصریح کرد: 85 درصد مراجعات شهرداری به حوزه شهرسازی بر میگردد و بیشترین درآمد و تخلفات هم در همین حوزه است، به همین دلیل سعی داریم این بخش را شفاف کنیم و تمرکز سامانه فاش برروی این موضوع قرار دارد.
   آل شیخ با تاکید بر اینکه شفافیت از ارکان دموکراسی و موضوعی دوسویه است، گفت: زمانی شفاف سازی موفق است که مطالبه آن در جامعه وجود داشته باشد. وی ادامه داد: هنوز نتوانسته ایم پروژه فاش را به مطالبه گری عموم مردم پیوند بزنیم.

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • مجموع بازدیدها : 311,470
  تعداد بازدید امروز : 210
  تعداد بازدید هفته : 832
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 14:25  1399/05/02
 • ارتباط باما
  آدرس :مشهد-شهرداری مرکز-ساختمان توسعه-طبقه چهارم-مدیریت برنامه و بودجه
  تلفن :051-32244303
  فاکس :051-32244207
  رایانامه :
 • تامین و به روزرسانی محتوا: مدیریت برنامه و بودجه
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد