• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 27
   کد: 158972
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

   با توجه به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب

   طراحی مدل پیاده سازی، پایش و ارزیابی اقتصاد مقاومتی در شهرداری مشهد..
   با توجه به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب طراحی مدل پیاده سازی، پایش و ارزیابی اقتصاد مقاومتی در شهرداری مشهد

   رئیس گروه راهبری سبد پروژه های شهری گفت: طراحی مدل پیاده سازی، پایش و ارزیابی اقتصاد مقاومتی در شهرداری ها با همکاری مشترک دبیرخانه قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری مشهد و مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق علیه السلام تدوین گردیده است.

   عین القضات در گفتگو با روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال 1389 مطرح گردید..

   وی افزود: در این دیدار، رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی» را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برای جهش» را ارائه نمودند.

   عین القضات خاطر نشان کرد: در بیانات ایشان، همان طور که در صدر ابلاغیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز اشاره فرموده‌اند، اقتصاد مقاومتی یک نوع الگوی اقتصادی است که برگرفته از فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلابی است و خصلت بارز آن توانمندی اقتصاد کشور در مقابله با تهدیدهای دشمن و تبدیل آن‌ها به فرصتی برای پیشرفت بیشتر است.

   رئیس گروه راهبری سبد پروژه های شهری یادآور شد: تحقق اهداف از پیش تعیین شده در هر سیاستی، نیازمند پایش و ارزیابی مستمر آن است، در این راستا، دبیرخانه قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری مشهد با همکاری مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق علیه السلام و دیگر پژوهشگران و اقتصاددانان تلاش کرده اند تا در پروژه ” پیاده سازی، پایش و ارزیابی اقتصاد مقاومتی در شهرداری ها” مدلی جامع به همراه ابعاد و شاخص های ناظر بر آن ارائه شود تا بتوان سیاست کلی ” اقتصاد مقاومتی ” را رصد نمودعین القضات اظهار کرد: هدف پژوهش حاضر پیاده سازی راهبرد اقتصاد مقاومتی بر اساس بیانات و رهنمود‌های رهبری معظم در سطح مأموریت‌های شهرداری مشهد به منظور افزایش تاب آوری شهر مشهد در برابر نوسانات و اختلالات اقتصادی اعم از داخلی و خارجی و طراحی مدلی برای ارزیابی میزان تحقق این مهم در سطح سازمانی و شهری است. به این منظور با استفاده از دیدگاه سیستمی، در مرحله اول برنامه اقدام شهرداری شهر مشهد بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی تدوین و در مرحله دوم پایش و ارزیابی میزان تحقق آن بر اساس شاخص‌های تاب آوری شهری و اقتصاد مقاومتی طراحی شده است.

   وی با اشاره به وجود تحریم های ظالمانه ای که متوجه کشور ما شده و نیز رکود اقتصادی که در حال حاضر اکثر کشورهای دنیا با آن دست به گریبان هستند تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی راهکاری مفید و ارزشمند برای بومی سازی در حوزه مدیریت شهری است و بنوعی می توان به کمک آن اقتصاد شهری را پایدار و تاب آور کرد.

   رئیس گروه راهبری سبد پروژه های شهری در پایان افزود: شاخص های تدوین شده در این مدل حوزه های ماموریتی شهرداری از جمله: مدیریت و هوشمندسازی، شهرسازی و معماری، فنی و عمرانی، خدمات و محیط زیست شهری، حمل و نقل و ترافیک و عرصه های فرهنگی و اجتماعی را شامل می شود

    

   تعداد بازدید: 27
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • مجموع بازدیدها : 182,396
  تعداد بازدید امروز : 211
  تعداد بازدید هفته : 860
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 10:27  1397/09/15
 • ارتباط باما
  آدرس :مشهد-شهرداری مرکز-ساختمان توسعه-طبقه چهارم-مدیریت برنامه و بودجه
  تلفن :051-32244303
  فاکس :051-32244207
  رایانامه :
 • تامین و به روزرسانی محتوا: مدیریت برنامه و بودجه
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد